ماهی تازه

ماهی تازه یکی از غذاهای اصلی مردم ژاپن است. ژاپن کشوری جزیره ای ست که محصور در آبهایی است که منبع عظیم ماهی را در خود دارد. اما سالها پیش بعلت صید بی رویه با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته، منابع آبزیان در سواحل ژاپن و مناطق اطراف به شدت کاهش یافت به صورتی که کشتی های صید ماهی مجبور شدند به آبهای دورتر برای صید ماهی بروند. اما مشکل این بود که با طی مسافت زیاد، ماهی ها تازگی خود را از دست می دادند و ژاپنی ها که عادت به خوردن ماهی تازه داشتند رغبت چندانی به خوردن ماهی های جدید از خود نشان نمی دادند.

صاحبان کشتی ها و صنایع ماهیگیری برای حل این مسئله در کشتی ها، حوضچه هایی تعبیه کردند. در واقع پس از صید ماهیها، آنها را در حوضچه ها می ریختند تا ماهی ها زنده به ساحل برسند و بلافاصله مصرف شوند. علی رغم این ترفند هنوز مردم عقیده داشتند که این ماهی ها نیز مزه و طعم ماهی تازه را ندارند و از آنها استقبال نکردند.

صاحبان کشتی ها که خود را با یک بحران بزرگ و جدی روبرو می دیدند به فکر یک راه حل نهایی افتادند. تحقیقات نشان می داد درست است که ماهی ها زنده به ساحل می رسند اما چون همانند محیط طبیعی خود از حرکت و فعالیت برخوردار نبودند، هنگام مصرف نیز طعم ماهی تازه را نمی دادند. راه حل نهایی استفاده از کوسه ماهی های کوچکی بود که آنها را در حوضچه های ماهی ها انداختند. هر چند تعدادی از ماهی ها توسط این کوسه ماهی ها شکار می شدند اما درصد عمده ای زنده می ماندند. در واقع از آنجا که ماهی ها مرتب توسط کوسه ها مورد تعقیب قرار می گرفتند، یک لحظه آرام و قرار نداشتند و همان تحرکی را از خود نشان می دادند که در محیط طبیعی زندگی خود داشتند. ناگفته پیداست که ژاپنی ها از این ماهی ها استقبال کردند و آنها را به عنوان ماهی های تازه می خریدند.

 

©©©

اگر می خواهید همیشه در حال حرکت، رشد و پویایی باشید کوسه ای در حوضچه زندگی خود بیندازید؛ کوسه مشکلات. زیرا آنچه زندگی ما را تهدید می کند سکون، بی تحرکی و در جا زدن و در نهایت پوسیدن است.

آبی که بر آسود زمینش بخورد زود- - - - - - -دریا شود آن رود که پیوسته روان است

(هوشنگ ابتهاج)

 

/ 1 نظر / 2 بازدید
Mr Beep

اگر می خواهید دوستتان بدارند ، دوست بدارید و دوست داشتنی هم باشید. " بنیامین فرانکلین " از امروزت لذت ببر و به فردا اعتماد نکن . " هورس " دروود بر شما. شب و روز بخیر و خسته نباشین. سایت خوبی دارین. مطالبتون توپه. قالب سایت شما محشره. سایت شما بازتاب خوبی بین کاربران داره و خواهد داشت و بهتر از این هم میتونه باشه. این هم نظر من.(البته اگر نظر من مهم باشه) اگر مایل به تبادل لینک با ما هستید وبلاگ من رو با نام < خوشتیپهای با جنبه بیاین تو <> لینک کنید. این هم لینک من::: www.w30.ir آمار منم بد نیست.میتونید بیاید و ببینید.7000 نفر در روز به من هم خبر بدین تا شما رو لینک کنم.. شب و روز خوبی داشته باشین. تا ابد پاینده باشید بدرووود. هر چیز ارزشمندی ارزش انتظار کشیدن را دارد. " آنونیموس **>>ما می توانیم به خود بگوییم که استحقاق زندگی بهتری را داریم . " رابینسون "<<