حکمت الهی

تنها بازمانده یک کشتی شکسته به جزیره کوچک خالی از سکنه افتاد.

او با دلی لرزان دعا کرد که خدا نجاتش دهد و اگر چه روزها افق را به دنبال یاری رسانی از نظر میگذارند، اما کسی نمی آمد.

سرانجام خسته و از پا افتاده موفق شد از تخته پاره ها کلبه ای بسازد تا خود را از عوامل زیان بار محافظت کند و داراییهای اندکش را در آن نگه دارد.

اما روزی که برای جستجوی غذا بیرون رفته بود، به هنگام برگشتن دید که کلبه اش در حال سوختن است و دودی از آن به آسمان می رود. متاسفانه بدترین اتفاق ممکن افتاده و همه چیز از دست رفته بود.

از شدت خشم و اندوه درجا خشک اش زد............ فریاد زد: " خدایا چطور راضی شدی با من چنین کاری کنی؟"

صبح روز بعد با صدای بوق کشتی ای که به ساحل نزدیک می شد از خواب پرید. کشتی ای آمده بود تا نجاتش دهد.

مرد خسته، از نجات دهندگانش پرسید: شما از کجا فهمیدید که من اینجا هستم؟

آنها جواب دادند: ما متوجه علائمی که با دود می دادی شدیم.

وقتی که اوضاع خراب می شود، ناامید شدن آسان است. ولی ما نباید دلمان را ببازیم..........

چون حتی در میان درد و رنج دست خدا در کار زندگی مان است.

 

 

 

پس به یاد داشته باش ، در زندگی اگر کلبه ات سوخت و خاکستر شد، ممکن است دودهای برخاسته از آن علائمی باشد که عظمت و بزرگی خداوند را به کمک می خواند .

 

/ 4 نظر / 2 بازدید
مهاجر

متشکرم یاد آوری جالب و به موقعی بود گرفتار چنین مشکلی بودم مرسی امیدوارم زودتر فردای بهتر برسه

وحید

اول انکه سلام دوم اینکه گاهی وقتها دل ادم می سوزه ذغال می شه کسی نشونی ازش نمی گیره! سوم اینکه در هر صورت خیلی آموزنده بود ولی صبر زیادی می خواهد.

محبوبه

چه مهر ها و لطفای بزگی که ما درکشون نمی کنیم .... [لبخند]

سیما

سلام دوست عزیز ... [گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه] کاملا درک کردم ... چون دیشب اتفاقی شبیه این برای من افتاد ... از همه جا نا امید بودم ... داشتم با خدا حرف میزدم ... گفتم خدا جون من بجز تو هیچ کس رو ندارم که کمکم کنه ، امیدم فقط به توست ... نا امیدم نکن ... من تسلیم خواست توام ... من نمی دونم حکمت تو چیه ... اما هر چی هست به نفع منه ... راضیم به رضای تو .... خودم باورم نشد دقیقاً دو دقیقه فقط دو دقیقه از این حرف من گذشت خدا جوابم رو داد و خوشحالم کرد ... تا حدی شرمنده شدم که تا می خواستم به خونه برسم توی ماشین چشمام رو بستم و فقط گریه کردم ... ما همیشه شرمنده خدا هستیم ... خیلی بزرگ و مهربونه خیییللللییی ... خدایا ! عزیزم دوست دارم ... تو همیشه کنارم هستی من نیستم اما می خوام باشم ... خودت گفتی : برای درک آغوشم شروع کن یک قدم با تو ، تمام گام های مانده اش با من ... شروع کردم ... یک قدم با من .... سبز باشید ... وب شما تنها جائی که به من آرامش می ده ... چون بوی خدا رو میده ... در پناه حضرت دوست موفق باشید . [گل]