حسرت کودکی

عید زیبا بود و امید عیدی گرفتن

خرداد زیبا بود و امید سه ماه تعطیلی

پاییز زیبا بود و امید دیدن دوباره همکلاسیها

این سال دیگه میریم راهنمایی . دو سال دیگه میریم دبیرستان . یکسال دیگه دیپلم و مدام این جمله روی زبونمون بود .

وقتی بزرگ شدم ... وقتی بزرگ شدم ...

با هر نوبرانه چشمها رو میببستیم و آروز میکردیم ...

چقدر آرزو داشتیم . دنیا دنیا امید روزی که نوبرانه زردآلو بود و چشمها رو بستم و خواستم در دل آرزویی کنم و هیچ چیز از دل به زبان نیامد و فهمیدم بزرگ شدم چشم رو باز کردم و نوبرانه زرد آلو در دستم و من بی آرزو .

چقدر بزرگ شدن درد آور بود بزرگ شدیم و هیچ نشد حالا از مهر تا خرداد هر روز مثل دیروز و از خرداد تا مهر امروز مثل دیروز .

هر سال که گذشت هیجان ها کم تر و کم تر شد . سالها تکراری تر کار و کار و کار برای هیچ

آرزو ها حسرت شد و ماند، بیم‌هایی که داشتیم که روزمرگی رو دچار نشیم شد زندگی، و فهمیدیم که زندگی چیزی نیست جز همانی که بزرگترها داشتن و ما می‌ترسیدیم از دچار شدن بهش آخرین بزنگاه بود بزرگ شدن .

دیگه می‌تونستیم از خیابان ها رد بشیم . ردشدیم بارها و بارها و بی پناه خوشا روزهایی که نمی‌توانستیم و دست‌ها‌یم را به دست بزرگ و نرم پدرمی‌دادیم و طعم تکیه گاه را می‌چشیدیم

بزرگ شدیم و همه شبها به تنهایی گذشت و خوشا شبهایی که بهانه مریضی و ترس به تختخواب بزرگ و نرم پدر و مادر می‌لغزیدیم و خوش می‌خوابیدیم ...

بزرگ شدیم و دستها به جیب رفت و روبروی دستگاه بی‌حس و سرد عابر بانک پول می‌گیرم، و چه کیفی داشت ده تومانی و پنجاه تومانی هایی که از دست پدر می‌گرفتیم با لبخند .

دیگه نه امیدی به سال دیگه . نه به خرداد ونه به مهر . تا بچه هستیم بزرگ شدن چه امید شیرینی است و بزرگ که می‌شویم بچگی حسرتی بزرگ .

/ 2 نظر / 2 بازدید
آزاده

وقتی بچه هستیم آرزو داریم که زودتر بزرگ شویم...حالا که بزرگ شدیم,میفهمیم که زانو های زخمی بچگیمان بهتر از قلبهای شکسته فعلیمان است.

لبخند

دائم براي ديدن هم دير ميكنيم وقت قرارها همه تاخير ميكنيم اول براي عشق همه تند ميرويم اما اواسطش همه گير ميكنيم سلام دوست خوبم...متنهای زیبایی رو نوشتی...بسیار پرمفهوم... با مطلبی جدید در مورد....فنون برقراری ارتباط صحیح (ارتباطات کلامی بین همسران)به روز شدم... (خلاصه مطلب)...بسیاری از بگو مگوها و مشاجرات خانوادگی ناشی از درست صحبت نکردن و عدم توانایی در رساندن مفهوم و منظور افراد است. منتظر حضور سبزت هستم.....