ریشه مشکلات

مردی در ساحل رودخانه­ای نشسته بود که ناگهان متوجه شد مرد دیگری در چنگال امواج خروشان رودخانه گرفتار شده است و کمک می­طلبد. داخل رودخانه شد و مرد را به ساحل آورد، به او تنفس مصنوعی داد. جراحاتش را پانسمان کرد و پزشک را به بالینش آورد. هنوز حال غریق جا نیامده بود که شنید دو نفر دیگر در حال غرق شدن در رودخانه­اند و کمک می­خواهند. دوباره به رودخانه پرید و به زحمت آن دو نفر را نجات داد. اما پیش از آنکه فرصت پیدا کند صدای چهار نفر دیگر را که در حال غرق شدن بودند، شنید. بالاخره مرد آنقدر قربانی نجات داد که خودش خسته شده و از پا افتاد. ولی صدای فریاد کمک از طرف رودخانه قطع نمی­شد.

به نظر شما توی اون رودخانه چه خبر بوده؟

کاش این مرد خیرخواه چند قدمی به طرف بالای رودخانه می­رفت و متوجه می­شد که دیوانه­ای مردم را یکی یکی به آب می­اندازد. در این صورت این همه انرژی صرف نمی­کرد و به جای رفع معلول به مبارزه با علت می­پرداخت و جان افراد بیشتری را نجات می­داد.

بعضی وقتها سرمنشاء مشکلات و معایب ما ریشه در یک چیز واحد دارن. شاید کمبودی در گذشته. عدم توجه دیگران در دوران بچگی و یا هزار و یه مسئله دیگه.

ما بیشتر انرژی و وقتمون رو صرف این می­کنیم که با مشکلی که برخورد کردیم مقابله کنیم و تا میایم اون مسئله رو حل کنیم می­بینیم که مشکلات دیگه دست و پای ما رو دارن می­بنده و ما رو کم کم خسته و مأیوس می­کنه که هیچوقت نمی­تونیم در امر بهتر شدن موفق باشیم. ولی اگر با کمی تفکر، ریشه مشکلاتمون رو پیدا کنیم موفق بشیم که راحت­تر به هدفمون یعنی بهتر شدن برسیم.

به نظر شما اینطور نیست؟ 

/ 5 نظر / 2 بازدید
سحر

صبح گاهان با خیالت با دلی پراز رمز و راز با نسیم خوشبوی جانت در بستری که بوی ترا دارد نفسی که عطر ترا دارد آغاز میکنم بودنم را گل یاس نگاهت در جانم خانه کرده رنگ چشمان تو رنگ آسمانم شده عطر جانم بوی گلهای تن ترا دارد حرف اولم، حرف آخرم تویی صدایم صدای توست خانه ام ترا فریاد میکند چشمانم ترا جستجو میکند دستانم ترا می کاود نگاهم به در مانده گریه ام رود خانه نامت شده خنده ام ترا صدا میزند من در وادی تنهاییم ترا می خواهم آیا یاد داری مرا آنزمان که دل را بتو باختم آنزمان که ایمانم را در گرو چشمانت گذاشتم سلام روزت بخير باشه....عالي...حرف نداره..وبلاگ زیباتون می گم خیلی خوشحالم که گذرم به وبلاگ قشنگت افتاد...دوست داشتی به کلبه جدید منم سربزن تازگی ها اسباب کشی کردم..[نیشخند]به هرصورت قدوم شما مهمان عزیز به روی جفت چشمان ماست درضمن تا یادم نرفته بگم در وبلاگم سریال جومونگ(جلوتر از تلویزیون) و یوزارسیف( نسخه آمریکایی) هم گذاشتم..روزت قشنگ و دلفریب مهربان[تایید]

l3ehnaz

سلام دوست عزيز با دو پست " طراح ميدان آزادي و " "زندگي نامه نيما يوشيج " آپ شدم حتما بهم يه سري بزن www.bhh777.persianblog.ir

وحید

اول اینکه سلام دوم اینکه شاید اگر می رفت تا ریشه را درمان کند چند نفری غرق می شدند و البته حالا هم نمی تونه دیگه همه را نجات بده. سوم اینکه همه آدم ها نمی تواندد بالا رانگاه کنند تا دلیلش متوجه بشوند. گاهی هم وقتی خسته می شوند و از پا می افتند و دیگه کاری از دستشون بر نمی آید به بالا نگاهی می اندازند!

سحر

ریشه مشکلاتمون ؟؟؟؟

سحر

هنگامی دستم را دراز کردم که دستی نبود هنگامی لب به زمزمه گشودم که مخاطبی نداشتم و هنگامی تشنه آتش شدم، که در برابرم دریا بود و دربا و دریا …! [گل][گل][گل]