قیمت نعمت

یکى در پیش بزرگى از فقر خود شکایت میکرد و سخت مینالید. گفت: خواهى که ده هزار درهم داشته باشى و چشم نداشته باشى؟ گفت: البته که نه. دو چشم خود را با همه دنیا عوض نمی ‏کنم.
گفت: عقلت را با ده هزار درهم، معاوضه میکنى؟
گفت: نه.
گفت: گوش ودست و پاى خود را چطور؟
گفت: هرگز.
بزرگ گفت: پس هم اکنون خداوند، صدها هزار درهم در دامان تو گذاشته است، باز شکایت دارى و گله می کنى؟! بلکه تو حاضر نخواهى بود که حال خویش را با حال بسیارى از مردمان عوض کنى و خود را خوش‏تر و خوشبخت‏تر از بسیارى از انسان‏هاى اطراف خود میبینى. پس آنچه تو را داده ‏اند، بسیار بیش‏تر از آن است که دیگران را داده ‏اند و تو هنوز شکر این همه را به جاى نیاورده، خواهان نعمت بیش‏ترى هستى؟!!!

/ 2 نظر / 2 بازدید
azamusic

اول اینکه سلام دوم اینکه واقعا خدا نعمتهای زیادی به ما داده حتی چیزهایی که فکرش به ذهنمون هم نمی رسه. قیمت هم نمی شه براشون گذاشت.

سحر

خدایا! من نغمه خوان کوچه های تنهائی توام ای تنها و با همه! به پاس شکرگزاری به درگاه ملکوتیت هر لحظه و با تمام و جود فریاد می زنم خدایا تو را سپاس سپاس برای هر آنچه که نخواستم و دادی و شکر برای هر آنچه که خواستم و ندادی تعظیم برای بزرگی و جاودانگیت تکریم برای وحدانییت و خدایا شکر برای هرآنچه که زبانم قاصر از بیان آنهاست دوستت دارم و می ستایمت و می خواهم که شکرگزاریت ورد زبانم باشد و سجده بر طاق ابرویت عادت همیشگی ام و چه عادتی روحانی تر و زیباتر از سجده برای معشوق ا ی آراسته به تمام صفات کمال! تو را با تمام وجود حس می کنم چرا که همه وجودم و تمام تاروپودم نشانی از تو دارد ای نشان همه بی نشانه ها ، خود را به تو می سپاريم