خودخواهی

بدکاری هنگام مرگ، ملکه دربان دوزخ را دید. ملکه گفت: کافی است که فقط یک کار خوب کرده باشی تا همان یک کار تو را برهاند. خوب فکر کن.

مرد به خاطر آورد که یکبار در جنگلی قدم می­زد. عنکبوتی سر راهش دیده بود و برای این که عنکبوت را لگد نکند راهش را کج کرده بود.

ملکه لبخندی بر لب آورد و در این هنگام تار عنکبوتی از آسمان نازل شد تا به مرد اجازه صعود به بهشت را بدهد. بقیه محکومان نیز از تار استفاده کردند و شروع به بالا رفتن کردند.اما ترس پاره شدن تار، برگشت و آنها را به پایین هل داد و در همان لحظه تار پاره شده و مرد به دوزخ بازگشت.

آنگاه شنید که ملکه دوزخ می­گوید: شرم ور است که خودخواهی تو همان یگانه خیر تو را مبدل به شر کرد.

ما چی؟ اگه امروز یکی بخواد از چیزی که ما داریم بهره می­بریم، استفاده کنه آیا بهش اجازه می­دیم یا اینکه پرتش می کنیم پایین ؟

/ 4 نظر / 2 بازدید
سیما

سلام دوست عزیز ... مبارک باشه قالب جدید ... من خیلی وقت نیامده بودم ... خدا قوت ... [قلب] این خط آخر خیلی ذهنم رو درگیر کرد ... واقعا بهش اجازه میدیم ؟؟؟؟ سبز باشید و پیروز در پناه حضرت دوست

سحر

سرنوشت انسان را ، تنها محبت معلوم می کند و بس … (شکسپیر)[گل][گل][گل]

وحید

اول اینکه سلام دوم اینکه ظاهرا چیزی که در جامعه کنونی ما رواج داره پرتاب کردن با مغز از ارتفاع هزار پایی است. سوم اینکه نکته دیگر هم این بود که حتی یک کار خوب خیلی کوچک می تواند انسان را در جاهای زیادی نجات بده. البته اگه بخیل نباشیم.

زهرا

سلام به همگی این پستم با بقیه ی پستا کلی فرق داره امیدوارم دیگه از این پستا نداشته باشم ازتون ملتمسانه تمنای (صلوات + فاتحه) دارم ایشالا داغ عزیز نبینین منتظرتون می مونم [گل][ناراحت] در ضمن این پستت خیلی قشنگ بود مث پستای دیگت ولی بابا بزرگ من اینطوری نبود