شام آخر

لئوناردو داوينچي هنگام كشيدن تابلوي شام آخر دچار مشكل بزرگيشد: مي‌بايست نيكي را به شكل عيسي و بدي را به شكل يهودا، از ياران مسيح كه هنگامشام تصميم گرفت به او خيانت كند، تصوير مي‌كرد. كار را نيمه تمام رها كرد تامدل‌هاي آرمانيش را پيدا كند.
روزي در يك مراسم همسرايي، تصوير كامل مسيح را درچهره يكي از آن جوانان همسرا يافت. جوان را به كارگاهش دعوت كرد و از چهره‌اشاتودها و طرح‌هايي برداشت.
سه سال گذشت. تابلو شام آخر تقريبأ تمام شده بود؛اما داوينچي هنوز براي يهودا مدل مناسبي پيدا نكرده بود. كاردينال مسئول كليسا كمكم به او فشار مي‌آورد كه نقاشي ديواري را زودتر تمام كند.
نقاش پس از روزهاجستجو، جوان شكسته و ژنده‌پوش و مستي را در جوي آبي يافت. به زحمت از دستيارانشخواست او را تا كليسا بياورند، چون ديگر فرصتي براي طرح برداشتن نداشت.
گدا راكه درست نمي‌فهميد چه خبر است، به كليسا آوردند: دستياران سرپا نگه‌اش داشتند و درهمان وضع، داوينچي از خطوط بي‌تقوايي، گناه و خودپرستي كه به خوبي بر آن چهره نقشبسته بودند، نسخه برداري كرد.

وقتي كارش تمام شد، گدا، كه ديگر مستي كمي از سرشپريده بود، چشم‌هايش را باز كرد و نقاشي پيش رويش را ديد و با آميزه‌اي از شگفتي واندوه گفت: «من اين تابلو را قبلأ ديده‌ام
داوينچي با تعجب پرسيد: «كي؟»
-
سه سال قبل، پيش از آنكه همه چيزم را از دست بدهم. موقعي كه در يك گروههمسرايي آواز مي‌خواندم، زندگي پر رويايي داشتم و هنرمندي از من دعوت كرد تا مدلنقاشي چهره عيسي شوم !!!!»

 برگرفته از سايت كوچولو

/ 3 نظر / 2 بازدید
ساحل401

سلام نازنین وبلاگ جالب وجذابی داری بهت تبریک میگم امیدوارم که همیشه همینطور موفق باشی خوشحال میشم به جزیره شادو سرگرم کنندۀ من هم سری بزنی منتظر ورود ونظرپر مهرت هستم .

توحيد

سلام عزیزم از گوشی موبایلت چقدر اطلاعات داری ؟ بازی های جدید و جالب میخوای زنگ موبایل رینگتون چطور ؟ از نرم افزارهای موبایل چقدر میدونی ؟ بزودی زنگهای sms جدید و آهنگهای رپ هم گذاشته میشه اگه با بازدیدتون از این وبلاگ و کلیک کردن روی بنرهای تبلیغات ازما حمایت کنید اون وقت هم آخر مرام و معرفتی و هم در ایجاد سایت جدید ما که بزودی افتتاح میشه کمک کردی ما حمایت شما را بی پاسخ نمی گذاریم.

محبوبه

واقعا زيبا بود و عبرت آموز موفق باشين و سرافراز